Диво й дива київського Володимирського собору

Сб 11:00-13:0024 грудня 2016 р. об 11:00 у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного за адресою проспект Перемоги, 50 (метро Шулявська) відбудеться презентація нової книжки В. І. Ульяновського «Диво й дива київського Володимирського собору», що вийшла друком у видавництві "Либідь".

Про автора: Василь Ульяновський – доктор історичних наук, професор кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Про видання: У новій книжці автор «прочиняє двері» до Володимирського собору, що розцвічуються у образах іконостасу, вигадливих мармурових деталях, витонченому різьблені, вишуканому мідному литві та мистецьки продуманих нішах для ікон. Але найбільше уваги автор приділяє творцям собору. Він відтворює перед читачами здобутки і поразки, сумніви і злети, боротьбу і страждання тих, хто поклав на вівтар великої соборної справи свій талант, величезну працю та значну частину свого життя. Книга містить 9 розділів, в яких йдеться про ідею собору та її втілення, первісний задум та його зауваження в проектах Івана Шторма та Павла Спарро, роль підрядника Кіндрата Ховалкіна, «тріумф та падіння» Олександра Беретті, роль у будівництві архітекторів Рудольфа Бернарда, Ернеста Шибера та Володимира Ніколаєва, концепцію розпису собору та роботу «маестро» Андріана Прахова, історію пошуку художників для розпису собору, художнє оформлення собору Віктором Васнецовим, містичність ликів Михайла Нестерова та багато інших цікавих фактів. У видання ввійшли нові дані та унікальна інформація, віднайдена в архівах України та Росії. Книжка буде цікава як пересічним читачам, так і науковцям, які знайдуть багато нової інформації та зможуть подивуватися хибності деяких усталених уявлень і неспівмірності поглядів сучасників спорудження собору та оцінок пізніших часів.

Довідки щодо презентації за телефоном: (044) 456-01-72 (Світлана Василівна, Людмила Володимирівна)
< Повернутись до списку подій
Додати
івент